baner

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Siennowie

Poprawiono: 03 kwiecień 2020 - ze strony szkoły

DRODZY RODZICE!

       W związku z tym, że nie będę się widział z Państwa dziećmi podczas katechezy szkolnej, w czasie przygotowań do największego ze świąt chrześcijańskich – Wielkiej Nocy, podaję pewne wytyczne dotyczące nauki dzieci w tym czasie.

Czas Wielkiego Postu to m.in. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Rozumiem, że  w tym czasie nie będzie możliwe uczestniczenie w niej osobiście , ale proszę ( o ile jako Rodzice zgadzacie sie na to), aby dzieci mogły zapoznać sie ze stacjami Drogi Krzyżowej.  Jeśli tak, to prosiłbym o wydrukowanie z podanej poniżej strony obrazka, który w tym pomoże. Wiadomo, ze treści zawarte w obrazkach należy odpowiednio dzieciom przekazać i będzie to należało do Was, drodzy Rodzice:

https://www.maluchy.pl/kolorowanki/kolorowanka-744-Droga-Krzyzowa-stacje.html

Droga Krzyżowa dla dzieci młodszych trwająca 12 minut jest także w sieci - link poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=48De2Uov674

Można nauczyć modlitwy 5 palców papieża Franciszka. Ta modlitwa jest pożytkiem dla duszy i ciała, bowiem pomaga dzieciom modlić się za najbliższych i potrzebujących oraz przy okazji odpowiednio dbać o prawidłowe mycie rąk, gdyż myjąc każdy palec z osobna można króciutko modlić się za poszczególne osoby, co w sumie daje około 30 sekund mycia dłoni. Link do modlitwy poniżej:

https://www.teologia.pl/franciszek/franciszek_modlitwa_pieciu_palcow.htm

Zachęcam także Was – drodzy Rodzice: klękajcie na parę chwil z dziećmi do pacierza. Nasze ufne wołanie do Ojca, który jest w niebie pomoże nam przetrwać ten niepewny czas.
W niedzielę włączcie telewizję i uczestniczcie we mszy św. w takiej formie.

Moją propozycją dla najmłodszych są także kolorowanki chrześcijańskie, do których załączam poniżej link. Można wydrukować dzieciom i tak umilić im czas spędzany w domu oraz przygotować do świąt:

https://www.e-kolorowanki.eu/chrzescijanskie/

Jeśli dzieci będą marudzić a Państwo chcielibyście puścić im jakiś film, - proponuję filmy o tematyce religijnej - link poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=VJj6yUgYn54&list=PLYEJEQiNXOkRXhQqezYOHPJ_vF-ybKNi3

Mam nadzieję, że Pan Bóg wspomoże tych, co walczą na pierwszym froncie z wirusem i pomoże w dochodzeniu do zdrowia tym, co chorują. Módlmy się wszyscy za tych, co cierpią z powodu choroby. Oby ten czas obfitował w nadzieję w Boże miłosierdzie i szybki powrót do normalności.

Można także nawiedzić kościół na krótką chwilę, by pokłonić się naszemu Panu. Jeśli nawet w tym momencie nie można uczynić tego wewnątrz kościoła (bo jest stan ludzi), zróbcie to na zewnątrz przed drzwiami. Będzie to najpiękniejsza katecheza, że Jezus wszędzie nas widzi, a my jesteśmy z Nim.

Z życzeniami zdrowia i sił, cierpliwości i wytrwałości, błogosławieństwa Boga i opieki Matki Najświętszej wraz z naszymi Patronami dla Państwa oraz Waszych Dzieci i Rodzin dołączam modlitwę.