baner

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Siennowie

Siennów, Wielkanoc 2020

 

„Zmartwychwstał już Chrystus, Pan nasz i nadzieja…”

W tym trudnym dla nas czasie próby, doświadczenia, cierpienia i śmierci, panującej pandemii, śpieszę oznajmić radosną nowinę, że Chrystus - Pan nasz i nadzieja - pokonał zło, grzech i szatana, zwyciężył śmierć - zmartwychwstał.

Życzę odkrycia jeszcze raz, że Ewangelia nie jest historią i przeszłością, lecz pełnym mocy i mądrości doświadczeniem zmieniającym nasze „dziś” i „tutaj”. Życzę spotkania ze Zmartwychwstałym, tzn. Żyjącym Panem, oraz zachwytu nad tyloma sposobami i „miejscami” Jego obecności: w Słowie i w sakramentach, w Kościele i w drugim człowieku - szczególnie w ubogim i potrzebującym, a także mediach.

Życzę ponownego odkrycia i rozpalenia tej nadziei, że przyszłość zarówno każdego z nas z osobna, jak i całego świata, należy do Dobra, nie do zła; do Życia, nie do śmierci; do Miłości i Miłosierdzia, nie do nienawiści i rewanżu; do Wspólnoty, nie do samotności i podziałów.

Życzę przeżycia największej tajemnicy naszej wiary – naszego przejścia przez śmierć do życia z Jezusem Chrystusem.

Uwierzmy w Zmartwychwstałego, a wtedy Go pokochamy, a Miłość napełni nas nadzieją, a „nadzieja zawieść nie może bo pełna jest nieśmiertelności”. A my zjednoczeni Chrystusem, z bożą łaską pokonamy nasze słabości, pokusy i grzechy, przezwyciężymy strach, ból i rozpacz, powstaniemy do nowego życia dzieci bożych.

Życzę pięknego doświadczenia tych prawd, które wydają się być trochę  abstrakcyjne, ale w doświadczeniu wiary i miłości stają się piękną ludzką rzeczywistością. Życzę dobrego czasu, pięknego czasu spędzonego w domu i rodzinie. Życzę błogosławionego, pięknego czasu wielkanocnego!

Kochane Dzieci! Do zobaczenia, na razie przez media.

Ksiądz Proboszcz

Leszek Gruszecki