baner

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Siennowie


Wszystko zaczyna się od marzeń, od zamysłu. Pierwsze zdjęcia dokumentują poświęcenie placu pod budowę nowego kościoła w Siennowie 1 listopada 1999r., gdy marzeniom nadano realny kształt. Przedstawiony materiał pokazuje postęp prac na budowie do momentu Konsekracji dokonanej przez Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika w roku 2014.

W ciągu 15 lat dziejów naszej parafii, miały miejsce wzniosłe uroczystości, które również w tej dokumentacji zostały umieszczone. Zdjęcia są umieszczone bez komentarza. Jest zbyteczny. Każdy, kto w różny sposób był zaangażowany  w życie kościoła, ma okazję do sentymentalnego powrotu do tamtych sytuacji i do ludzi. Niektórych z nich już z nami nie ma, ale ich praca, dzieło pozostało na chwałę Bogu Wszechmogącemu.

Poświęcenie placu pod budowę:

Budowa fundamentów i ścian:

Byle do dachu:

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego:

Budowa stropów i roboty ziemne:

Budowa dachu:

Misje Święte:

Mocowanie dzwonów i iglicy wieży:

Nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej:

Instalacje, tynki:

Odejście Jana Pawła II:

Roboty ziemne:

Parkingi, schody, balustrady, witraże:

Wizyta Arcybiskupa Józefa Michalika:

Perygrynacja Krzyża:

Wnętrza Kościoła w 2013 roku:

Prymicje Księdza Piotra Adamarka:

Przeprowadzka ze starego Kościoła - 2013r.:

Adwent (roraty) w ciepłym Kościele:

Konsekracja - 2014r.: